SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Tumlare 4275456
nr 427 5456
Tumlare
Silver, Barockstil, delvis förgylld, höjd: 6
Utrop:
300 kr
Såld:
600 kr
måndag 14 januari 2008
6/9 18:21:44
350 kr
11/9 15:07:15
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver